Suicide Squad...

Suicide Squad

9675
11
PAYLAŞ

Suicide Squad‘ı izlemeyenler için bu içerik birazcık spoiler içerebilir baştan söyleyeyim de, sonradan uyarmadı demeyin.

6c9f4650334d8f48976595836ed1bf0cd0e79677

Amanda Waller, bu filmde de bildiğimiz gibi. Onun, kahramanların ihanet etmesine karşı almak istediği önlemler yüzünden dünyayı kurtarmak için kötülere kadar düştüler ne yazık ki. Ama ne kötüler! Kendi ailesini yakan mı, kızının önünde başkasına silah doğrultan mı, hastasıyla saykodeli bir ilişkiye giren mi ne ararsanız var! 🙂

Amanda Waller - Suicide Squad
Amanda Waller – Suicide Squad

Film genel anlamda etkileyiciydi daha doğrusu eğlenceliydi. Espriler, yerli yersiz replikler derken filmin sonunu getirmiştim. DC evreninin karanlık ve ağır olmasından rahatsız olanlar için bu filmi, Batman v Superman‘e göre biraz daha fazla neşeli bulduğumu söyleyebilirim.

Suicide Squad / Batman v Superman
Suicide Squad / Batman v Superman

Ne var ki bu filmdeki kötülerimiz, biraz daha süper güçlü kötülere karşı olunca birlikte hareket etmek zorunda kaldılar. (Daha doğrusu çip sayesinde olacaktı ama neyse.)

Süper güçlü dediğimizde kalpsiz bir büyücü altı üstü. Zaten dünyayı yok ederken karşılaşma sahnelerinde adeta bir sunucu edasında “sizi öldüreceğim, bana katılın, bla bla” kötülüğüne ve kötü emellerine devam ediyordu. Sanırım dikkatimi çektiği kadarıyla yalnızca o sahnede hayal kırıklığına uğramıştım.

suicide0002

Ablam sen kötüsün ve dünyayı ele geçirmeye çalışıyorsun üstüne üstlük kalbini de almışsın. Öldürsene hemen, bırak 10 dakika sonra dünyayı ele geçirirsin. Yapmayın etmeyin yahu 🙂

harleyquinn
Harley Quinn – Suicide Squad

Sinema salonuna girmeden, girdikten sonra, çıktıktan sonra duyduğum en fazla şey: Harley Quinn olmuştu bunu da buradan söyleyeyim. Nedeni çok açık aslında ama siz anladınız gerçi 🙂

Okuduğum bazı eleştirmenlerin yazılarına baktığımızda genel anlamda hepsi Batman v Superman‘i yerin dibine sokmuş, Sucide Squad‘i biraz daha güzel bulmuşlar. Ne var ki filmin tamamını ele aldığımızda Batman v Superman bana biraz daha güzel gelmişti.

 

GENEL DEĞERLENDİRME
Senaryo
7
Oyunculuk
8.5
Akıcılık
7.5
PAYLAŞ
Önceki İçerikÇekilişle 10 kişiye SEO eğitim seti hediye!
Sonraki İçerikE-Posta Pazarlama – Giriş
21 yaşında, Grafik Tasarım öğrencisi, Trabzonsporlu ve bir o kadar hayvansever; Oflu bir delikanlı.

11 YORUM

  1. Bu filmden beklentim gerçekten çok büyüktü. Özellikle afişlerde bangır bangır sanki Joker ile alakalı bir film olacakmış gibi lanse etmeleride sinirimi bozdu. Ben o filme Heath Ledger kıyaslaması yapmak için gitmiştim birazda fakat baktım jokerin sahnesi 3-4 daha fazlası yok 🙂 Kurgu ve hikaye açısından çok iyiydi fakat ters köşe yapmaları pek hoş olmadı.

  2. Fragmanlarından dolayı herkesin büyük beklentiler içinde olup maalesef bekleneni veremeyen bir film Will Smith var diye izlediğim bir yapım oldu hoş biz beğenmesek de IMDB’den 6,8 puan almayı başarmış üstelik 191bin kişinin oylaması sonucu olmuş.

  3. Yasin Ergül’e katılıyorum 🙂 Filme olan ilgi gerçekten çok iyiydi 😀 Abartıldığı kadar da değildi ama kesinlikle izlenmesi gereken bir film tavsiye ederim

BİR YORUM YAP