Kişisel blog ...

Kişisel blog neden tutulur?

10410
23
PAYLAŞ

Şimdi sizin aklınızda iki soru var.

1. Kişisel blog nedir?

2. Neden tutulur?

🙂

Öncelikle Blog Nedir? sorusu ile başlayıp adım adım tüm detaylara inmek daha doğru olacaktır.

Blog, web ve login kelimelerinin birleşimiyle doğmuş bir kelimedir. (Bkz: weB LOGin) Biraz daha açmak gerekirse, web tabanlı kayıtlar.

Kişisel blog ise blog’dan biraz daha spesifik olan ama yine de bir blogun sahip olabileceği tüm özellikleri barındırabilecek blog türüdür. Günümüzde bu blog türünün yazarları her ne kadar elle sayılır derecede olsa da bu insanların kıymetini bilmeliyiz (kamu spotu)

blog

Kişisel blog neden tutulur?

Kişisel blog tutma amaçlarının en başında meşgul olma, bir şeylerle ilgilenme, faydalı olma gibi maddeler yer alsa da günümüzde bu daha çok tanınma, para kazanma gibi maddelere yerini bıraktı / bırakacak hale geldi.

O eski bloggerlar o beyaz atlara binip gittiler…

Nelere dikkat etmeli?

Öncelikle gözünüzü para bürümesin, yani sektör olarak bu işlere yeniyseniz “para var, kazanalım!” diyerek girerseniz kaybedersiniz. Tamamiyle bu işe hevesiniz ve merağınız olmalı ilk adımda. Sonrası zaten çorap söküğü gibi gelecektir.

Hemen tanınmayı beklemeyin, çünkü ne büyük insanlar o kadar hızlı tanınmadılar… Biz bir blog ile bir gecede tanınmayı beklememeliyiz değil mi?

1

Özet olarak

Gerçekten insanlara yardım etmek istiyorsanız, gerçekten bilginiz olan bazı şeyleri paylaşıp not almak istiyorsanız blog açmanızı öneririm. Kişisel hayatınızdan çokta derinlere inmeden ufak dokunuşlarla blogunuza hayat bile verebilirsiniz…

 

23 YORUM

  1. “O eski bloggerlar o beyaz atlara binip gittiler…” aynen dediğiniz gibi eskiden birçok kişisel blog vardı hatta bende açmıştım para kazanma hayaliyle fakat para kazanamayınca bıraktım. 2-3 sene hiç uğraşmadım site kendi kendine Google’da sıralaması yükselmiş. Eğer zevkle yazacaksanız hiç sıkılmadan keyif alarak kişisel blog açıp yazabilirsiniz.

  2. Şahsen ben ilk başta mail için domain almıştım. Sonra internet üzerinde ulaşılabilir bir kimliğe sahip olmak adına blog olarak domaini değerlendirdim. Bu sırada insanlara bilgi vermek amacıyla küçük bazı konularda yazı yazmaya başladım. Hem zevkli hem insanlara yardımcı olmak adına güzel bir atraksiyon.

  3. Bir ara çok düşündüm bende. İnsan gerçek hayatta her konuda karşılaştığı sorunları ve çözümleri özetle bir blogta paylaşırsa yıllar sonra ortaya bir ansiklopedi çıkabilir.

  4. Vakti zamanında benim de bir kişisel blogum vardı ama ilgisizlikten tozlandı. Zaman zaman tozunu almak için ugrasam da içimden yazma isteği gelmediği için yazmıyorum. Kişisel Blog tutmak gerçekten özverili bir iş tutan arkadaşları tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum.

  5. Kişisel blog tanımını tam olarak karşılayan bir blogunuz var. Türkiye de kişisel blog adı altında farklı alanlara yönelen çok fazla site görüyorum. Bu konuda gerçekten başarılısınız tebrikler ^^

  6. kişisel blog para için tutulmaz bir hobidir kişisel blog aslında salt bilgi olmalıdır para kazanma çabası olanlar aşağıdaki yazıyı okusun blog açmakla vakit kaybetmez.

  7. Blog kavramını güzel açıklamışsın. Senin dediğin gibi kişisel blog sahiplerinin amacı insanlara yardımcı olmaktır. Gerçekten insanlara yardımcı olur ve bir şeyler öğretebilirsen popüler olmak kaçınılmazdır. 🙂

BİR YORUM YAP