Hakkımda

Hakkımda

13133202_255847154803612_2968945466735763096_n-vintage
Canım Anam <3

95 yılının Ekim ayının soğuk bir gününde Of‘ta dünyaya gelmişim. İnanır mısınız doğduğumdan dolayı mı yoksa başka nedenlerden mi bilmiyorum ama o yılları hiç hatırlamıyorum, çok enteresan. Doğduktan sonra bir yıl içerisinde İstanbul’a taşınmışım/taşınmışız. Ee o yıllar da kırsal kesimlerden şehire göç etmek herkesin hayaliymiş, en azından öyle anlatırlar…

20 yılı aşkın süredir İstanbul’dayım, artık burama kadar geldi diyebilirim. Tabi siz görmüyorsunuz nereyi gösterdiğimi çenemin altındaki o şişik yeri gösterdim, zaten boyum da kısa olduğu için kolay çıkabiliyor sinirlerim yukarı ondan olsa gerek.

Gel gelelim 90’lı yılların sonlarına, 00’lı yılların başlarına…
Yaramaz mı yaramaz, aksi mi aksi bir çocukluk dönemi geçirmişim, ben memnundum tabi o hallerimden hatta sanırım bir daha hiç o zamanlar ki kadar mutlu olamayacağım. Fakat o yıllarda benim o halimden memnun olmayanlar vardı, vardır yani. Neden memnun değillerdi anlayamazdım. Siz sanki çocuk olmadınız, amaaan(!)

Mahalle maçları vardı abi o zamanlar! Milli maç heyecanı tadında, kadroda olmayanlar taraftar olup takımını desteklerdi, dizlerimiz yara bere içinde kalana kadar; akşam ezanı okunana kadar maç bitmezdi. Her maçta olduğu gibi bizim maçlarda da ufak tefek atışmalar, kavgalar oluyordu ama şimdi ki kavgalar –gerçek anlamda değil– ile aynı değil tabi. Ne siyaset bilirdik, ne tribün ne de başka bir şey. Sadece çocuktuk ve eğlenmenin türlü yollarını keşfediyorduk.

Dedim ya, bir daha o yıllarda ki gibi mutlu olamayacağım/olamayacaksınız. Onun için çocuklarımıza/çocuklarınıza o yıllarının değerini bilmesi için gerekli çabayı sarf edin/edelim.

Yaş 10, Yolun Yarısı Eder!
İlk bilgisayar ile tanıştım, ondan aylar sonra ise internet ile tanıştım. İşte kimi zaman lanet etsem de, tutunacak dal oldu bana; en azından sahte yüzlere karşı çekilebileceğim bir sinê olarak görüyorum. Vakit öldür, zaman geçir, elle tutulabilecek işler başar!..

GTA Vice City … dönemlerini atlattıktan sonra Photoshop, Illustrator ile tanıştım. HTML, CSS merak sardım ve o gün bu gündür hala meraklıyım. Fazla meraklı değilim, siz düşünmeden söyleyeyim dedim. 🙂

Orta okul çağlarının tam ortası ve Trabzonspor‘a tam anlamıyla bağlanma dönemim. Tabi küçükken bir şeyin farkında değildim ama büyüdükçe memleket takımının farkı, memleket sevdası tam anlamıyla işlemeye başlamıştı sol yanıma. Aslına içten içe vardı zaten bir şeyler ama ortaya çıkması zaman aldı gibi bir şey.

Şehir şehir gezdik peşinde, güldük, ağladık, adını her yerde haykırdık…

Taa ki lanet giresice 2010-2011 sezonuna kadar! Kapatmayın sayfayı, kapatmayın; çocukça yakınmayacağım. Çünkü malum durumlardan faydalanmayı sevmem. Güçlünün haklıyı yendiği bir devirde olduğumuz için bu mevz-u bahsi daha fazla uzatma gereği de duymuyorum. Sanıyorum ki rengimi belli etmek için yazdım.

Neyse,
2011 yılından sonra yavaş yavaş maçları izlemekten soğudum, futboldan soğudum, spordan soğudum desem yeridir. Onun için kafalar rahat!

Okuduğun için teşekkür ederim.
Umarım hep mutlu olursun dostum.

Sevgiler,
Tuğrul Zengin

Son Güncelleme: 14.05.2016