Bir Şekilde H...

Bir Şekilde Hepimizin Elinden Geçmeyi Başarmış 5 Kalem

4860
2
PAYLAŞ

Öğrencilik döneminde hayatımıza giren kalemler, iş yaşamında da sıklıkla kullanılıyor. Kalem çeşitlerinin tamamı olmasa dahi, bazı kalemler istisnasız herkesin elinden geçiyor. Düşündüğünüzde sizin de mutlaka bu kalemleri bir kez de olsa kullanmışlığınız vardır.

1- Asetat Kalemi

Avansas Asetat Kalemi

CD ve DVD’lerin sık kullanıldığı dönemlerde CD kalemi olarak da anılmaya başlanan asetat kalemi mutlaka herkesin elinden geçmeyi başarmış kalemler arasında yer alıyor. Tüm evlerin ve işyerlerinin bir köşesinden mutlaka bir asetat kalemi çıkar. Permanent olarak da bilinen bu kalemler cam, porselen, deri gibi kaygan yüzeylere yazı yazabilmeyi sağlıyor. İşaretleme ve ölçülendirme amacıyla da kullanılır. Yazıyı silgi ve benzeri bir malzeme ile çıkarmak ise mümkün değil. Sadece alkol benzeri bir madde ile silindiğinde yazıdan kurtulabilirsiniz.

2- Tükenmez Kalem

Avansas Tükenmez Kalem

Şimdiye dek bir kez bile tükenmez kalem kullanmamış birini bulamazsınız. Çünkü tükenmez kalemler hayatımızın bir hayli içerisinde yer alıyor. Günlük yaşamın vazgeçilmez kırtasiye malzemesine dönüşmüş olan bu kalemleri evlerde, iş yerlerinde, ofislerde hatta işletmelerde dahi görebilirsiniz. Ucundaki minik bilye sayesinde kıvamı yoğun olan mürekkebi uzun süre kullanmanızı sağlayan bu kalemler, kullanım ömrü ile isminin hakkını veriyor.

 

3- Dolma Kalem

Avansas Dolma Kalem

Okul yıllarında ödev hazırlarken kullanılan dolma kalemlere de istisnasız herkesin eli mutlaka değmiştir. İş hayatında da imza atmak gibi amaçlarla kullanılan bu kalemleri öğrencilik döneminde ellerinizi mürekkep içerisinde bırakmasından hatırlayabilirsiniz. Mavi ve siyah mürekkep seçeneklerine eklenen kırmızı renk ile birlikte dolma kalemlerin çekiciliği ikiye katlanıyor.

 

 

4- Uçlu Kalem

Avansas Uçlu Kalem

Uçlu kalem dendiğinde ilk olarak akıllara öğrenciler gelir. Oysa yetişkinler arasında halen uçlu kalem kullanmaya devam eden çok sayıda kişi mevcut. Özellikle çizim yapanlar vebasmalı kalem olarak da adlandırılan uçlu kalemlerden yana seçim yapıyor.

 

 

 

5- Fosforlu Kalem

Avansas Kalemleri

Kitaplarda önemli bulunan cümlelerin altını çizmek için de olsa mutlaka fosforlu kalemler de herkes tarafından kullanılmıştır. Renk seçenekleri ile görenleri cezp eden bu kalemler hem eğitim hayatında hem de iş yaşamında sıklıkla kullanılıyor. Ofislerde ise fosforlu kalemlerin yerini hiç bir kalem çeşidi dolduramıyor.
İçerik Avansas.com sponsorluğunda hazırlanmıştır. İhtiyacınız olan tüm kalem çeşitlerini Avansas.com adresine girerek inceleyebilirsiniz.

2 YORUM

BİR YORUM YAP