Bir an önce i...

Bir an önce izlemeniz gereken 7 harika yabancı dizi

13784
22
PAYLAŞ

1. Prison Break

Aksiyon, Dram, Suç //  IMDb: 8,5 

Prison Break
Prison Break

Suçsuz yere idam cezasına çarptırılan ağabeyini kurtarmak için türlü zeka oyunları oynayan Michael Scofield’ın hikayesi ele alınıyor.

2. Lost

Dram, Fantastik, Macera //  IMDb: 8,4 

lost-cast-abc
Lost

Oceanic Hava Yolları’nın 815 numaralı seferinin okyanus üzerinden geçerken manyetik bir sorun nedeniyle devasa bir adaya düşer. Jack Shephard, Kate Austen ve diğer tüm yolcuların konusu ele alınan dizide her an farklı bir aksiyon yaşanıyor.

3. The Walking Dead

Dram, Gerilim, Korku //  IMDb: 8,6 

The Walking Dead
The Walking Dead

Telsizden gelen ihbar üzerine olay yerine gidip yaralanan ve komaya giren Rick Grimes’ın yokluğunda geçen sürede olanlar, uyandığında bildiği, tanıdığı hayattan esmer kalmamıştı.

4. Spartacus

Aksiyon, Biyografi, Macera //  IMDb: 8,6 

Spartacus1
Spartacus

Yurdundan ve sevdiği kadından zorla ayırtılan Spartacus’un savaş, hırs ve diğer hikayeleri anlatılıyor.

5. Chuck

Aksiyon, Dram, Komedi //  IMDb: 8,2 

Chuck
Chuck

Bilgisayarına gelen bir mesajı açmasıyla, boş hayatı artık o kadar boş olmayacaktı. Devlet tarafından farklı kademelerden iki ajan tarafından eğitilen ve ajanlığa doğru yürüyen Chuck’ın hikayesi anlatılıyor.

6. Supernatural

Dram, Fantastik, Korku //  IMDb: 8,6 

Supernatural
Supernatural

Anneleri sarı gözlü bir yaratık tarafından katledilen Winchester kardeşler, yaşanan o olaydan sonra yaratığı avlamaya çalışırlar ve kendilerini yaratıklarla olan savaşların ortasında bulurlar.

7. Smallville

Dram, Macera, Romantik //  IMDb: 7,5 

Smallville
Smallville

Her efsanenin başlangıcı olduğu gibi, Superman efsanesinin de geçmişi Smallville’e dayanmaktadır. Clark Kent’in kahramanlığa giden yolunda; Lex Luthor’ın da kötülüğe gittiği yolu da görüyoruz.

22 YORUM

  1. Kardeşim Tuğrul, Mr. Robot adlı diziye sardım çok fena gidiyorum. Dün akşam başladım ve elimde telefonla dentistleri gezerken bile diziyi izliyorum o derece sardı diyebilirim.

    Bence Mr. Robot’u da eklemelisin listeye 🙂 İmbd puanı 8.8 dizinin. Liste içinde ayrıca teşekkür ederim.

  2. Güzel bir liste fakat, başta Breaking Bad olmak üzere Better Call Saul, Arrow, Dexter, Friends gibi diziler de bu listede kesinlikle olmalıdır.

  3. Aralarından sadece Supernatural’i izledim fakat Lost’un da konusu ilginç geldi teşekkür ederim, en kısa zamanda başlamayı planlıyorum. Sherlock holmes’un izlenmesini de tavsiye ederim.

  4. 1-2 tane diziyi izlememişim, özellikle Chuck’u nasıl izlememişim bilmiyorum. Liste çok başarılı olmuş aynı benim düşündüklerimi yansıtmışsın abi. Teşekkürler yazı için

  5. Listede sadece 2 buçuk tane diziyi izlememiş biri olarak söylemeliyim ki, liste hoş ama eksik 😀 Dizilerin açıklamalarını biraz daha ayrıntılı belirte bilirdin çünkü dizilerin yanında açıklamalar kof kalmış biraz. Listeyi genişletmeni bekliyorum 🙂 Beynine sağlık.

  6. Şahsen listeye ekleyecek çok fazla dizi var kafamda 🙂 Dexter, Fringe vs.. Yine de liste gayet yerinde tercihlerden olușuyor 🙂

  7. Buraya kesinlikle Arrow ve The flash’ta eklenmeli 🙂 tavsiye ederim,zaman öldürmek için değilde gözlerinizi kırpmayacağınız anlar dahi olan diziler.

BİR YORUM YAP